Voor mensen met hersenletsel of een overgevoeligheid voor prikkels is naar de film gaan niet altijd even prettig of zelfs onmogelijk. Daarom gaat GIGANT samen met NAH-ontmoetingsochtenden vanaf 2023 elke vierde vrijdagochtend van de maand een prikkelarme film vertonen.
Door: Tareja Jannink
Tijdens deze prikkelarme filmvertoningen zullen er aanpassingen gedaan worden om het aantal prikkels te verminderen. Dit betekent dat er bijvoorbeeld geen muziek is bij de inloop van de film, de geluidssterkte van de film aangepast zal worden, het zaallicht tijdens de vertoning uitstaat, de zaal 15 minuten voor aanvang al open is en dat er altijd een pauze van 15 minuten tijdens de film zal zijn.
Vrijdag 25 november organiseert GIGANT een pilot om 11:00u. De film Stromboli zal dan getoond worden als een prikkelarme film.
Geïnteresseerden kunnen kaarten voor de pilot kopen aan de balie van GIGANT en via de website.