Afgelopen week heeft de Jongerenraad van de gemeente Apeldoorn een bijeenkomst gehad met onderzoekers van de GGD over een gezonde leefstijl onder jongeren.
Door: Serge Poppelaars
Het onderwerp betrof gezonde voeding, met name in kantines op middelbare scholen. Om dat extra kracht bij te zetten, kregen de deelnemers gezonde smoothies uitgedeeld als alternatief. Gezonde voeding in kantines (niet alleen op scholen, maar ook op de werkvloer) krijgt steeds meer aandacht. Het broodje kroket of de chocolade reep lijkt daarom op zijn retour.
De GGD doet hier in opdracht van de gemeente Apeldoorn onderzoek naar. Het gaat om de vraag welke factoren voor jongeren leiden tot wel of geen gezonde leefstijl. In het gesprek van de GGD met de jongerenraad werden een aantal stellingen naar voren gebracht. Een van de stellingen was: of gezonde voeding belangrijk wordt gevonden en wat scholen hierin kunnen betekenen qua aanbod in kantines.
Uiteindelijk worden de conclusies en resultaten van de bijeenkomst met de jongerenraad meegenomen in het onderzoek van de GGD.