Gitaarcafé: “Alleen kun je niets, je moet het samen doen”

Regionieuws

Regio | Door: Serge Poppelaars | | Laatste update: 14 juni 2023, 11:14
air 20230614 gitaarcafe ice motion
Kim en Andre in actie
Foto: Ice Motion

Andre van Garling (59j), een Apeldoorns ondernemende muzikant, is samen met zijn duo partner een gitaarcafe gestart. Het Gitaarcafé kan rekenen op veel aanmeldingen. “Wat we miste in Apeldoorn is een laagdrempelig open podium waar ervaren muzikanten en beginnende artiesten op een podium kunnen spelen. Een jamsessie kan soms een hoge drempel zijn voor artiesten, maar bij het Gitaarcafé mag je hetgene wat je op je gitaar wil spelen voorbereiden.”

Van onze redactie/Monica Hoekstra

Hoe is het Gitaarcafé tot stand gekomen?

“Het idee voor het Gitaarcafé ontstond nadat ik werd uitgenodigd om in het gelijknamige café in Borne op te treden” verteld Andre. “Ik werd direct geïnspireerd door de informele sfeer en de mogelijkheid om mijn eigen nummers te spelen. Het bracht een verlangen in me naar boven om een vergelijkbaar podium in Apeldoorn te creëren. Ik heb gelijk contact opgenomen met Kim Anne die gelijk enthousiast werd over het idee. Vervolgens hebben we om advies gevraagd aan Gitaarcafé Borne over hoe je zo’n event opstart”. Bij Puikbieren troffen ze een goede locatie. Vorig jaar vond daar ook de Try-out plaats.

Hoe werkt het gitaarcafe?

“Het is een vrije inloop, een open podium. Bij aankomst in het café kunnen de muzikanten zich aanmelden bij mij (Andre van Garling) of Kim Anne. Degenen die zich als eerste aanmelden, mogen als eerste optreden en krijgen de kans om maximaal drie nummers te spelen. Hoewel een gitaar vereist is, staat het gebruik van andere instrumenten vrij. Om de vloeiendheid van de optredens te waarborgen, wordt het gebruik van drums en keyboards echter beperkt om snelle wisselingen mogelijk te maken.”

Wat zijn de toekomstplannen?

“Onlangs was ik in Dublin”, verteld Andre verder. “Straatmuzikanten promootte daar hun muziek op YouTube. Het was geweldig om te zien hoe getalenteerd ze waren. Ik zou graag opkomende muzikanten in het centrum van Apeldoorn laten optreden. Als de gemeente Apeldoorn meer leven in de brouwerij wil brengen, denk ik dat dit een uitstekende mogelijkheid is. Muziek trekt mensen aan en creëert een geweldige sfeer” aldus Andre.

Het Gitaarcafé blijkt een goede formule want in Vaassen gaan ze binnenkort ook van start met dit muzikale initiatief.  Andre van Garling is er blij mee: “Ik vind dat elke plaats zo’n podium voor muzikanten moet kunnen bieden”.

air 20230608 kim andre gitarencafe
Foto: Gitarencafé

Deel dit bericht: