Contributies senioren sportverenigingen achter, toegangsprijzen stabiel

Regionieuws

Regio | Door: Serge Poppelaars | | Laatste update: 17 juli 2023, 11:37
Foto: Sportservice Apeldoorn

Contributies voor senioren bij verenigingen in tien sporttakken blijven achter bij de inflatie, volgens het Mulier Instituut, de Hogeschool van Arnhem en Nijmegen en Fontys Marketing & Communicatie.

Atletiek, handbal, hockey, voetbal, golf, tafeltennis, handboogschieten, schaatsen/skeeleren, toerfietsen en wandelen werden onderzocht. De jaarcontributies van 2022/2023 zijn vergeleken met die van 2020/2021.

Senioren betalen gemiddeld €5 meer bij atletiek , voetbal en hockey. Golf zag de grootste stijging. Handbal en tafeltennis bleven gelijk. Junioren en pupillen vertoonden een vergelijkbaar beeld. De inflatie is hoger dan de stijging van de contributie, met een consumentenprijsindex van 6,4% en 7,6% voor respectievelijk 2022 en 2023.

Bondsafdrachten volgen de inflatie. Gemiddelde bondsafdrachten per lid van NOC*NSF-aangesloten sportbonden zijn €35,12 voor senioren, €21,50 voor junioren en €18,61 voor pupillen. Gecorrigeerd voor inflatie daalde het voor senioren en junioren met respectievelijk 1% en 6%, en steeg het met 4% voor pupillen.

Toegangsprijzen van zwembaden en kunstijsbanen stijgen minder dan inflatie, terwijl klim- en boulderhallen iets meer stijgen. Gemiddelde zwembadtoegangsprijs voor volwassenen is €5,66 (een daling van 5%). Kunstijsbaantoegang voor volwassenen is €8,05 (een daling van 5%). Klimmen kost gemiddeld €15,73 (stijging van 4%), terwijl boulderen gemiddeld €12,35 kost (daling van 5%).

Deel dit bericht: