Paleis Het Loo in Apeldoorn is in de maanden juli en augustus een waar zomerpaleis. De paleistuin is in die periode omgetoverd in een grote speeltuin, er zijn dan veel activiteiten voor mensen van alle leeftijden en men kan de Zomerconcerten bezoeken die mede mogelijk gemaakt worden door NJON (Nationale Jeugdorkesten Nederland) en AJO (Apeldoornse Jeugdorkesten).
Op het stallenplein zijn er paarden- en autoraces. Via het XL hinkelpad kunnen kinderen en volwassenen zich vervolgens richting het paleis en de tuinen verplaatsen. In de paleistuinen zijn er allerlei buitenspellen. Onder andere boogschieten, ringwerpen en er staat een spellenkraam. In de weekenden wordt er ook een workshop ‘zaadbommetjes maken’ gegeven. Buiten deze ‘Zomerpaleis-maanden’ zijn er ook nog de Prinsen- en prinsessendagen.
Paleis Het Loo is dagelijks te bezoeken. Behalve de zomerconcerten en extra activiteiten zijn er in het Paleis audioroutes, het is mogelijk om een kijkje te nemen vanaf het paleisdak en er zijn tentoonstellingen in het paleismuseum.
Paleis Het Loo is als ‘Zomerpaleis’ te bezoeken van zaterdag 6 juli tot en met zondag 1 september. Het tv-team van Samen 1 maakte op zondag 28 juli jl. een reportage in de tuinen van Zomerpaleis Het Loo.