Winterballet in Apeldoorn – Moderne versie van De Notenkraker

Regionieuws

Regio | Door: Donya Tijdink |
air 20241206 introdans de notenkraker
Foto: Pieter Henket

Introdans komt naar Theater Orpheus in Apeldoorn waar hun grootste productie ooit in première gaat op zaterdag 14 december. Daarmee presenteert het dansgezelschap dit seizoen hét winterballet bij uitstek: een fantasierijke en moderne versie van De Notenkraker.  

Na het grote succes van Carmen en Swan Lake van de afgelopen jaren, is De Notenkraker een nieuwe voorstelling van Introdans in de wintermaanden voor iedere dansliefhebber. Vanuit de kunst verbindt Introdans mensen met hun verbeeldingsvermogen en eigen danskracht met deze uitvoering van Tsjaikovski’s Notenkraker. Inclusief, want iedereen kan dansen. Net als bij Carmen en Swan Lake biedt Introdans ook bij De Notenkraker voorafgaand aan de voorstelling en in de pauze een ‘experium’ aan in de foyer van het theater. Een interactieve totaalbeleving voor jong en oud, waarbij alle zintuigen gebruikt kunnen worden om het ballet nóg intenser te ervaren.

Al meer dan vijftig jaar enthousiasmeert Introdans zo veel mogelijk mensen voor de danskunst: met hart, ziel en vakmanschap. Met een internationaal toonaangevend dansrepertoire door inspirerende danskunstenaars waarmee zowel een volwassen als een jong publiek wordt bereikt. Waardevol danserfgoed naast vernieuwende creaties. Eigentijdse stijlen voor een brede smaak en een groot publiek.

Volgens choreograaf Jeroen Verbruggen (België, 1983) gaat deze versie van De Notenkraker in de eerste plaats over het ‘kraken’ van je eigen schil, je eigen noot, om op die manier je ware identiteit te kunnen ontdekken. Ook het (leren) houden van jezelf, voordat bij een ander liefde gevonden kan worden speelt een belangrijke rol in deze uitvoering.

Op zaterdag 14 december gaat De Notenkraker in première Theater Orpheus in Apeldoorn. Zondag 15 december volgt een matinee. De landelijke tournee loopt tot en met 22 februari 2025.

Informatie: Theater Orpheus/De Notenkraker

air 20241206 introdans de notenkraker
Foto: Pieter Henket

Deel dit bericht: