Een man uit Uddel hoorde vrijdag een werkstraf tegen zich eisen omdat hij in maart 2023 een Apache-helikopter beschoot met een luchtbuks. De man was gefrustreerd door de laagvliegende helikopters boven zijn hertenwei, wat zijn dieren bang maakte.
Na jaren van klachten besloot hij op 30 maart 2023 actie te ondernemen en op de helikopter te schieten. Hij meldde dit zelf aan Defensie, waarna agenten diezelfde avond zijn woning binnenvielen en doorzochten. De man werd meegenomen voor verhoor. Daar werd het geconfronteerd met foto’s waarop te zien was dat de helikopter butsen op het oppervlak had.
De man beweerde echter alleen met lucht geschoten te hebben. Twee dagen later werd hij vrijgelaten. Nu eist justitie een werkstraf van 120 uur, waarvan 60 voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar. Mocht hij opnieuw in de fout gaan, dan volgt een zwaardere straf.