Knooppunt Hoevelaken koploper in toenemende verkeersdruk Gelderland

Regionieuws

Regio | Door: Serge Poppelaars |
air_20241001_file-regen_serge-poppelaars.
Foto: Serge Poppelaars

De filedruk in Gelderland is dit jaar met 14 procent gestegen ten opzichte van 2023, blijkt uit onderzoek van de NOS en regionale omroepen. Vooral op trajecten zoals knooppunt Hoevelaken neemt de druk toe, wat zorgen oproept bij Gelderse politici over de bereikbaarheid van de provincie.

Knooppunt Hoevelaken blijkt een van de grootste knelpunten, met een toename van 17,2 procent op de snelweg Stroe-Hoevelaken. Daarnaast zijn ook de A2 tussen knooppunt Deil en Vught en de A50 bij knooppunt Ewijk steeds drukker geworden, wat de verkeerssituatie verder verslechtert.

De gegevens die zijn geanalyseerd, komen van Rijkswaterstaat en zijn bijgewerkt tot 10 december 2024. Alleen files op Rijkswegen zijn meegenomen, waardoor N-wegen buiten beschouwing zijn gelaten. Toch maken de stijgende cijfers duidelijk dat er snel actie nodig is om de groeiende verkeersdruk in Gelderland aan te pakken.

Deel dit bericht: