Vuurwerkstress? Gelukkig begint de verkoop een dag eerder

Regionieuws

Regio | Door: Serge Poppelaars |
air 20221229 vuurwerk elisha terada
Foto: Elisha Terada

De vuurwerkverkoop in Apeldoorn begint dit jaar een dag eerder dan gebruikelijk. Normaal start de verkoop drie dagen voor Oud en Nieuw, maar vanwege landelijke regelgeving mag er op zondag geen vuurwerk verkocht worden. Deze regel is vastgelegd in de Wet milieubeheer. Hierdoor wordt de verkoop dit jaar verschoven naar zaterdag.

In Apeldoorn kan vuurwerk gekocht worden op zaterdag 28, maandag 30 en dinsdag 31 december. Het is belangrijk te weten dat het vuurwerk op deze dagen wel gekocht, maar nog niet afgestoken mag worden. Binnen de gemeente geldt al enkele jaren een vuurwerkverbod, wat betekent dat het afsteken van vuurwerk op veel plaatsen niet is toegestaan.

De landelijke wetgeving bepaalt dat vuurwerk alleen op vooraf vastgestelde dagen verkocht mag worden. Als een van die dagen op een zondag valt, zoals dit jaar, wordt de verkoop automatisch verplaatst naar de zaterdag ervoor. Deze regel geldt voor alle officiële vuurwerkverkooppunten in Apeldoorn.

Deel dit bericht: