In 2024 stonden de Gelderse snelwegen regelmatig in de top tien van files, met de A1 van Apeldoorn naar Amsterdam op nummer één in de ochtendspits. Dit is een flinke stijging ten opzichte van vorig jaar, toen het nog de derde plek bezette.
De A12 van de Duitse grens naar Arnhem, van Zevenaar naar Duiven, zakte van de eerste naar de tweede plaats. De A50 tussen Arnhem en Eindhoven stond op de tiende plaats, één plek lager dan vorig jaar. In de avondspits stond de A1 van Amsterdam naar Apeldoorn op de negende plaats, en de A2 van Utrecht naar Den Bosch stond op de derde plek.
De A1 tussen Voorthuizen en knooppunt Hoevelaken klom in de algemene filelijst naar de achtste plek. In 2025 worden er grote wegwerkzaamheden verwacht, met als gevolg tijdelijke afsluitingen, zoals op de A12 tussen Arnhem en Den Haag van mei tot september.