Tienduizenden kraanvogels trekken ook over de Veluwe

Regionieuws

Regio | Door: Serge Poppelaars |
air 20240312 kraanvogel onzenatuur
Foto: Onze Natuur

En voltrekt zich op dit moment een bijzonder natuurschouwspel want tienduizenden kraanvogels trekken momenteel over Nederland en ook over de Veluwe. Een zeldzaam fenomeen en een traktatie voor vogelspotters. Wat is er aan de hand en waarom is dit zeldzaam?

Door de oosterwind wijkt hun gebruikelijke trekroute af naar het westen, waardoor ook grote groepen boven Gelderland te zien zijn. In het Park De Hoge Veluwe werden gisteren al kraanvogels gespot, en de verwachting is dat ze vandaag of morgen opnieuw over dit gebied vliegen. V

orig jaar landden door de harde wind zelfs meer dan 300 kraanvogels in het park om uit te rusten. Op verschillende plekken in Nederland zijn deze majestueuze vogels te zien. Voor wie ze wil spotten, biedt Waarneming.nl actuele informatie over hun route.

screenshot

Deel dit bericht: