Koninklijk jaar Apeldoorn en Veluwe officieel van start op 15 april

Regionieuws

Regio | Door: Serge Poppelaars | | Laatste update: 9 april 2022, 20:11
De Wilhelminaroute in Paleis Het Loo
Foto: Paleis Het Loo

Het project ‘Koninklijk genieten’ is een initiatief van de gemeente Apeldoorn, Apeldoorn Partners, VisitVeluwe en Paleis Het Loo. Hun activiteiten horen bij de gezamenlijke campagne ‘Hoe royaal wil je het hebben?’, waarmee ze bezoekers dit jaar een onvergetelijke royale beleving in Apeldoorn en omstreken willen geven.

Het thema speelt op de hele Veluwe, maar in het bijzonder in en rondom Apeldoorn. Met de heropening van Paleis Het Loo op 15 april gaat het koninklijke jaar officieel van start. Na een intensieve verbouwing van twee jaar is het paleis eindelijk weer toegankelijk voor publiek.

Een ander koninklijk uitstapje kun je maken met een rondleiding door kasteel Cannenburch. Cultureel verantwoord is ook de dinervoorstelling ‘LOO’ die Theater Orpheus organiseert: een komische muziekvoorstelling waarin de verborgen verhalen binnen de kamers van het paleis worden verteld. Zoek je iets sportievers binnen het koninklijke kader, dan kun je kiezen voor de fietsroute ‘Route de Lodewijk Napoléon’. Deze nam het initiatief in 1809 om de route (die eerst een zandweg was) te verharden.

Nog veel meer bijzondere koninklijke uitjes vind je op de website van UitInApeldoorn of VisitVeluwe.

Deel dit bericht: