Waterschap neemt maatregelen tegen vervuild Apeldoorns Kanaal

Regionieuws

Regio | Door: Vera Kaal | | Laatste update: 24 juni 2026, 23:11
dsc06796
dsc06796
Foto: Regio06Fotografie

In een deel van het Apeldoorns Kanaal worden maatregelen genomen om vervuiling door ongezuiverd rioolwater op te ruimen. De verontreiniging ontstond nadat een stroomstoring bij de rioolwaterzuiveringsinstallatie Apeldoorn samenviel met zware regenval. Hierdoor kwamen een drijflaag en een vervuilde watermassa in het kanaal terecht. Ook zijn op verschillende plekken dode vissen aangetroffen.

De betrokken instanties zijn gestart met voorbereidingen om de vervuiling te verwijderen. Hiervoor wordt oevervegetatie gemaaid zodat de drijflaag beter bereikbaar is. Daarnaast wordt gewerkt aan een aanpak voor het verwijderen van de vervuilde watermassa. Om verdere schade aan de waterkwaliteit te beperken, worden dode vissen dagelijks geruimd en vinden regelmatig metingen plaats.

De werkzaamheden richten zich op het deel van het kanaal tussen de rioolwaterzuiveringsinstallatie in Apeldoorn en de Vaassense Sluis. Na het opruimen van de vervuiling wordt het water belucht om het herstel van de waterkwaliteit te ondersteunen. Het Apeldoorns Kanaal is geen officieel zwemwater. Daarom word er geadviseerd om niet in het water te recreëren of op andere wijze in contact te komen met het water. Ook word er geadviseerd om honden niet te laten zwemmen in of drinken uit het kanaal.

schermafbeelding 2026 06 23 235506
Foto: Google Maps
De rode lijn laat de locatie van de vervuiling zien
dsc06798
Foto: Regio06Fotografie

Deel dit bericht: