Wie langs de Van Huutstraat loopt, kan sinds kort op bijzondere bankjes neerstrijken. De nieuwe zitplekken zijn gemaakt van originele zwembadtegels uit het Sportfondsenbad dat vroeger op deze plek stond. De bankjes werden feestelijk onthuld en brengen een stukje Apeldoornse zwemgeschiedenis terug.
Het Sportfondsenbad opende in 1935, nadat hier lange tijd een grasland met fruitbomen lag. In eerste instantie was er alleen een binnenbad. Later kwamen daar een buitenbad en een kinderbad bij. Generaties Apeldoorners leerden hier zwemmen en haalden er hun zwemdiploma.
De geschiedenis van de plek gaat nog verder terug. In 1840 werd hier de Dorpsbeek gegraven om de Dorpskorenmolen te laten draaien en het centrum van Apeldoorn van bluswater te voorzien. De beek werd later vanwege vervuiling overkluisd. Het Sportfondsenbad sloot in 2015 en de sloop begon in 2019. Inmiddels staan er stadsvilla’s in een parkachtige omgeving. De nieuwe bankjes herinneren aan de tijd dat hier volop werd gezwommen.




