Meerderheid Apeldoornse fracties stemt voor bouw nieuwe woonwijk op terrein van voormalig camping De Marshoeve in Loenen

Regionieuws

Politiek | Door: Donya Tijdink | | Laatste update: 27 juni 2025, 01:33
20250626 210345
Foto: Stijn Barendse

LOENEN – Voormalig Camping De Marshoeve aan de Reuweg in Loenen werd in het voorjaar van 2023 te koop aangeboden. Gezien de grote behoefte aan woningen in Loenen en ook in een aantal overige delen van de gemeente Apeldoorn, werd de locatie van de camping als een kans gezien om woningbouw en natuur te ontwikkelen. Gemeente Apeldoorn kocht de camping in april 2023 met het oog op deze plannen die nu steeds dichterbij uitvoer ervan komen.

De aankoop van De Marshoeve had tot gevolg dat recreatieactiviteiten op het terrein moesten stoppen en de mensen die daar (tijdelijk of permanent) gehuisvest waren, op zoek moesten gaan naar andere woonruimte in verband met de ontwikkeling van dit gebied en de beoogde (woning)bouwwerkzaamheden. Tot op heden wonen er nog steeds mensen op De Marshoeve.

De gemeente presenteerde in mei 2024 een plan van aanpak, genaamd ‘Van aanpak naar bestemming’, waarin de plannen voor woningbouw en natuurontwikkeling op het terrein werden toegelicht. Eind vorig jaar werd de voortgang van dit plan gepresenteerd en nader toegelicht tijdens een Politieke Markt Apeldoorn (PMA). Ook werd op dat moment het toen toekomstige aangepaste beheer van het terrein besproken dat vanaf 1 januari 2025 van kracht ging; na de beëindiging van de exploitatie.

air 20241212 demarshoeve 15
Foto: Ruben Kerkhof

Tijdens de raadsvergadering van donderdag 26 juni jl. bleek, dat de meerderheid van de fracties positief was over de nog uit te voeren bouwwerkzaamheden op het terrein van de voormalige Loenense camping. Beter voor Apeldoorn (BVA) echter maakte kenbaar zich nu nog steeds zorgen te maken over de uitvoerbaarheid van de bouwplannen en vindt dat deze plannen niet conform alle (vereiste) richtlijnen gerealiseerd kunnen worden. Zij bleven bij hun standpunt de plannen niet haalbaar te achten. Op het moment dat ‘Het Ontwikkelkader voor het terrein van De Marshoeve’ in stemming werd gebracht, stemden zij als enige fractie tegen; de ontwikkelingen zullen doorgang vinden zoals eerder voorgesteld en omschreven in ‘De Omgevingsvisie.’

20250626 210140
Foto: Stijn Barendse
20250626 210345
Foto: Stijn Barendse

In deze Omgevingsvisie (van 2022) staat hoe de gemeente de groei van het aantal inwoners in de gemeente apeldoorn wil aanpakken. Apeldoorn groeit naar alle waarschijnlijkheid de komende jaren naar minimaal 180.000 inwoners. Eén belangrijk onderdeel of doel van de Omgevingsvisie is ‘Stadmaken’: het toevoegen van nieuwe woon- en werkgebieden, waarbij bouwen hand in hand gaat met vergroenen.

20250626 210111
Foto: Stijn Barendse
air 20241211 demarshoeve 1
Foto: Donya Tijdink
air 20241212 demarshoeve 11
Foto: Ruben Kerkhof
air 20241212 demarshoeve 17
Foto: Ruben Kerkhof
air 20241212 demarshoeve 14
Foto: Ruben Kerkhof
air 20241212 demarshoeve 12
Foto: Ruben Kerkhof
air 20241211 demarshoeve 3
Foto: Donya Tijdink

Deel dit bericht: