De Stichting Vrienden van de Grote Kerk bestaat vijftig jaar en viert dit met het traditionele Wilhelminaconcert in de kerk aan de Loolaan 16 op dinsdag 29 augustus om 20.00 uur. Het concert wordt verzorgd door André van Vliet (orgel), Johan Bredewout (vleugel), Arjan & Edith Post (trompet) en Mark Wester (slagwerk), in samenwerking met het Viride Kwartet.
De Grote Kerk, gebouwd in 1872, verkeerde ruim honderd jaar later in slechte staat en een plan om de kerk af te breken zorgde in 1973 voor verontwaardiging. Dankzij de successen van de Pleinmarkt, Voorjaarsmarkt en Orgelconcerten kon de restauratie worden versneld en de kerk behouden blijven. Sinds 2016 is oud-burgemeester Fred de Graaf (1999-2011) voorzitter van de Stichting Vrienden van de Grote Kerk.
Toegangsprijs voor het Wilhelminaconcert is 10 euro, kinderen tot 16 jaar hebben gratis toegang. Kaartverkoop bij de kerkingangen. Meer informatie: telefoon 055-5221601, website www.vriendenvandegrotekerk.nl.
Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan vindt op donderdag 28 september een feestelijke jubileumavond plaats, onder de naam Charity Avond. Kaarten en reserveringen: charityavond@grotekerkapeldoorn.nl.