Vakantietijd betekent niet voor iedereen plezier, vooral niet voor huisdieren. Kinderboerderijen ontvangen dagelijks telefoontjes en e-mails met verzoeken om dieren op te vangen. Zo ook Kinderboerderij laag Buurlo in Zevenhuizen.
Helaas is er vaak geen ruimte om alle aangeboden dieren te huisvesten. Extra dieren zouden de zorg en ruimte voor de huidige dieren verminderen. Hoewel de kinderboerderijen blij zijn met de meldingen, komt het voor dat dieren simpelweg over het hek worden gezet of in een doos voor de deur worden achtergelaten.
Een recent voorbeeld waar kinderboerderij Laag Buurlo mee te maken kreeg, is een konijn, samen met zijn broer, gevonden in het bos en nu tijdelijk op de kinderboerderij. Ze kunnen daar helaas niet blijven. Dit probleem is niet uniek voor één locatie maar wordt door veel kinderboerderijen ervaren. Voor meer informatie over dit onderwerp kun je kijken op: kinderboerderijenactief.nl/dieren.