Kinderburgemeester reikt Het Apeldoorns Uiltje uit

Regionieuws

Regio | Door: Serge Poppelaars |
air 20241008 uitreiking apeldoorns uiltje gemeente apeldoorn
Foto: Gemeente Apeldoorn

Tijdens het jaarlijkse Kinderboekenweekfeest in CODA Apeldoorn is Het Apeldoorns Uiltje door kinderburgemeester Sara uitgereikt aan illustrator Kees de Boer. Hij ontving de prijs voor zijn illustraties in het boek Grapman. De mop van de meesterschurk, geschreven door Tjibbe Veldkamp.

Dit jaar vormden 1331 leerlingen uit Apeldoorn de kinderjury. Zij kozen Grapman als winnaar omdat “het grappig is, je er vrolijk van wordt en het gewoon heel leuk is!” Het thema van de 70ste Kinderboekenweek is ‘Lekker eigenwijs!’, waarbij sterke personages in kinderboeken laten zien hoe fijn het is om je eigen pad te volgen.

Pieter Koolwijk, bekend van het boek Gozert dat in 2021 een Gouden Griffel won, schreef voor dit jaar het Kinderboekenweekgeschenk. Andere bekende titels van hem zijn Vlo en Stiekel en Bens boot. De Kinderboekenweek 2024 loopt nog tot 13 oktober.

air 20241008 uitreiking apeldoorns uiltje 01 gemeente apeldoorn

Deel dit bericht: