Het traditionele eieren gooien met Pasen: Ei-genlijk zonde?

Regionieuws

Regio | Door: Serge Poppelaars |
air 20250226 eieren gooien infoleek
Foto: InfoLeeK

Op Tweede Paasdag staat Apeldoorn weer in het teken van het traditionele eieren gooien. Dit jaarlijkse evenement belooft een dag vol plezier, spanning en competitie te worden voor jong en oud want probeer jij maar eens een ei te vangen over een afstand van 30 meter (!)

Naast het eieren gooien kunnen bezoekers genieten van muziekacts van DJ KayCee en saxofonist Ruud de Vries bij Cafe Het Oude Huis die de organisator is van dit evenement. Hosts Dorine en Kevin zorgen voor live commentaar tijdens het werpen der eieren. Je speelt dit spel in teams van twee personen. Je teamgenoot gooit vanaf de aangegeven afstand een ei naar je toe. Als je het ei opvangt zonder dat het breekt, mag je het opnieuw proberen vanaf de volgende lijn.

air 20250226 ei eierengooien jasmin egger

In 2023 klonk er vanuit de Apeldoornse politiek kritiek op deze traditie. De Partij voor de Dieren sprak zag het evenement als voedselverspilling en dus onacceptabel. Maaike Moulijn van de partij pleitte ervoor dat de gemeente zou onderzoeken bij welke evenementen voedsel werd verspild. Burgemeester Ton Heerts gaf destijds aan dat de betreffende organisator had geprobeerd eieren te vinden die over de houdbaarheidsdatum waren. Dit jaar is het evenement op 21 april.

Deel dit bericht: